Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedłużyliśmy termin zgłoszeń do konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

31.08.2017

Do 17 września 2017 r. można nadsyłać zgłoszenia w konkursie „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

W tym roku zgłoszenia do konkursu należy przesłać za pomocą formularza na stronie internetowej Urzędu. Uczestnicy mogą rywalizować w pięciu kategoriach:

  • rozwiązanie techniczne,
  • rozwiązanie systemowe,
  • czynnik ludzki – edukacja,
  • pasażer z niepełnosprawnością,
  • praca dyplomowa.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych zgłoszeń otrzymają statuetki kultury bezpieczeństwa. Sygnatariusze Deklaracji będący autorami najlepszych prac otrzymają również możliwość posługiwania się złotym logotypem kultury bezpieczeństwa. - Wierzę, że zmiana terminu umożliwi wszystkim Sygnatariuszom wzięcie udziału w konkursie, a nasze spotkanie przy ogłoszeniu jego wyników będzie wspaniałym wydarzeniem owocującym nieocenionymi efektami w postaci wymiany doświadczeń, wzajemnej motywacji oraz świadomości naszej wyjątkowej pracy podjętej w celu podnoszenia bezpieczeństwa w sektorze kolejowym – podkreśla Ignacy Góra, Prezes UTK.

Na podstawie dotychczasowego zaangażowania podmiotów rynku kolejowego w podejmowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa Prezes Ignacy Góra dostrzegł, że projekt Kultury bezpieczeństwa dojrzał. Podjął więc decyzję o uniezależnieniu prawa posługiwania się logotypem projektu od udziału w konkursie.- Pragnę, aby Sygnatariusze korzystali z nieograniczonego prawa do posługiwania się logotypem Kultury bezpieczeństwa i to w jak najszerszym zakresie. Niech ten widoczny znak zaangażowania w ideę poprawy bezpieczeństwa sektora kolejowego poprzez wdrażanie zasad kultury bezpieczeństwa będzie nieodłącznym elementem działalności prowadzonej przez Sygnatariuszy Deklaracji – motywuje swoją decyzję Ignacy Góra. - Samo przystąpienie do konkursu świadczy o traktowaniu kwestii bezpieczeństwa jako nadrzędnego dobra i jest swoistego rodzaju impulsem do jeszcze większego zaangażowania pozostałych Sygnatariuszy do kreowania nieszablonowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa – dodaje.

Zmiany zostały ujęte w Regulaminie konkursu ważnym od 30 sierpnia 2017 r.

Zmiana Regulaminu nie wpłynie na tryb rozpatrywania i ważność zgłoszeń, które zostały przesłane dotychczas. Dlatego ponowne przesyłanie zgłoszeń nie jest wymagane.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Każde zgłoszenie ma szansę zdobyć wyróżnienie!

Wszystkie niezbędne informacje, formularz zgłoszenia oraz nowy Regulamin konkursu znajdują się na stronie II edycji Konkursu.

do góry