Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Kolejarza na dworcu głównym w Krakowie

23.11.2016

W niedzielę, 27 listopada 2016 r., na dworcu głównym w Krakowie odbędzie się Dzień Kolejarza organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Od godz. 10.00 do godz. 16.00 na pasjonatów kolei będzie czekało wiele ciekawych atrakcji.

W godzinach 12.00 – 16.00 pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego będą udzielali porad dotyczących praw pasażerów i podróży pociągiem. Przygotują specjalny quiz kolejowy z zakresu bezpieczeństwa, w którym będą mogli sprawdzić się zarówno mali podróżnicy, jak i dorośli pasażerowie. Dla wszystkich chętnych będzie dostępny kolorowy fotostand zachęcający do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Stoisko UTK znajdziecie przy peronie pierwszym.

Na dworcu będzie obecny tłumacz języka migowego. Dzięki temu osoby głuche i niedosłyszące uzyskają informacje dotyczące podróży koleją. Osoby niewidome dostaną ulotki informacyjne w języku Braille’a opracowane we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

Podczas tego wyjątkowego dnia goście będą mogli zobaczyć wystawę lokomotyw i wagonów eksploatowanych przez przewoźników kolejowych. Będą mogli również zwiedzić nastawnie i centrum monitoringu oraz sprawdzić, kto zapowiada pociągi na dworcu.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.

 

do góry