Nawigacja

Rozkład jazdy

Gdzie znajdę informacje o rozkładach jazdy i opóźnieniach?

Rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników jest dostępny na stronach www.rozklad-pkp.pl i www.portalpasazera.pl, na których wyświetlane są także informacje dotyczące utrudnień w ruchu pociągów.

Rozkłady jazdy poszczególnych przewoźników dostępne są na ich stronach internetowych.

Można także pobrać plakaty z rozkładem jazdy, które wywieszone są na stacjach: https://portalpasazera.pl/Plakaty.

Kiedy i ile razy w ciągu roku zmienia się rozkład jazdy?

Roczny rozkład jazdy ulega zmianie raz do roku, z soboty na niedzielę w drugi weekend grudnia. Termin ten jest również powszechnie stosowany w całej Europie Środkowej  i Zachodniej. Zmiany w obowiązującym rozkładzie jazdy (np. wynikłe z kolejnych etapów prac remontowych) wprowadzane są zaś nie częściej niż co 30 dni. W rozkładzie jazdy 2017/2018 zaplanowane zostały 4 korekty.

Szczegóły dotyczące zmieniającego się rozkładu muszą być ogłoszone podróżnym minimum 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury, a na dworcach, peronach lub dojściach na perony – z co najmniej dziesięciodniowym wyprzedzeniem.

Gdzie mogę sprawdzić numer peronu, z którego odjeżdża mój pociąg?

Elektroniczne wersje plakatów, które wywieszone są na stacjach, można pobrać ze strony  www.rozklad.plk-sa.pl/Plakaty.   Aby pobrać plakat, trzeba wpisać nazwę interesującej nas stacji. W treści plakatu znajdują się m.in. informacje o numerze peronu, godzinie przyjazdu/odjazdu pociągu.

do góry