Nawigacja

Rozkład jazdy

Gdzie znajdę informacje o rozkładach jazdy i opóźnieniach?

Rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników jest dostępny na stronach www.rozklad-pkp.pl i www.portalpasazera.pl, na których wyświetlane są także informacje dotyczące utrudnień w ruchu pociągów.

Rozkłady jazdy poszczególnych przewoźników dostępne są na ich stronach internetowych.

Można także pobrać plakaty z rozkładem jazdy, które wywieszone są na stacjach: https://portalpasazera.pl/Plakaty.

Kiedy i ile razy w ciągu roku zmienia się rozkład jazdy?

Roczny rozkład jazdy ulega zmianie raz do roku, z soboty na niedzielę w drugi weekend grudnia. Termin ten jest również powszechnie stosowany w całej Europie Środkowej  i Zachodniej. W trakcie roku wprowadzane są korekty rocznego rozkładu jazdy ogłaszane do publicznej wiadomości przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Szczegóły dotyczące zmieniającego się rozkładu muszą być ogłoszone podróżnym minimum 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury, a na dworcach, peronach lub dojściach na perony – z co najmniej dziesięciodniowym wyprzedzeniem.

Gdzie mogę sprawdzić numer peronu, z którego odjeżdża mój pociąg?

Elektroniczne wersje plakatów, które wywieszone są na stacjach, można pobrać ze strony  https://portalpasazera.pl/Plakaty.  Aby pobrać plakat, trzeba wpisać nazwę interesującej nas stacji. W treści plakatu znajdują się m.in. informacje o numerze peronu, godzinie przyjazdu/odjazdu pociągu.

Powiązane informacje

do góry