Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Decyzja w sprawie zatwierdzenia stawek jednostkowych opłat za dostęp do infrastruktury dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

03.12.2015

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego po rozpatrzeniu wniosku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej SA z siedzibą w Gdańsku, z dnia 21 września 2015 r. Nr PKM/FE/070/22/15, zatwierdził stawki jednostkowe opłaty podstawowej za korzystanie z zarządzanej przez Spółkę infrastruktury kolejowej na rozkład jazdy pociągów 2014/2015, tj.:

  • stawki jednostkowe opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej, o których mowa w art. 33 ust. 3a pkt 1 ustawy o transporcie kolejowym,
  • stawki jednostkowe opłaty podstawowej za dostęp do urządzeń związanych z obsługą pociągów, o których mowa w art. 33 ust. 3a pkt 2 ustawy o transporcie kolejowym.

Prezes UTK wydał decyzję zgodną z wnioskiem Zarządcy i zatwierdził przedłożone stawki jednostkowe opłaty podstawowej, zgodnie z art. 33 ust. 8 ustawy o transporcie kolejowym, ponieważ ich kalkulacja była zgodna z zasadami, o których mowa w ust. 2-6, art. 34 oraz przepisami rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z dnia 16 czerwca 2014 r. w sprawie warunków dostępu i korzystania z infrastruktury kolejowej.

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
do góry