Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Razem tworzymy bezpieczną kolej” – dziękujemy za udział w warsztatach w Oddziale Terenowym UTK w Poznaniu

09.11.2015

W dniach 3-4 listopada 2015 roku w siedzibie Oddziału Terenowego UTK w Poznaniu odbyły się pierwsze otwarte spotkania pracowników urzędu z przedstawicielami lokalnego rynku kolejowego. Wzięli w nich udział reprezentanci zarządców infrastruktury kolejowej, przewoźników i użytkowników bocznic z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Celem spotkań z cyklu „Razem tworzymy bezpieczną kolej” jest przekazanie przez pracowników urzędu doświadczeń będących wynikiem realizowanych kontroli.

Podczas warsztatów oraz paneli dyskusyjnych pracownicy urzędu odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości przedsiębiorców związane z prowadzoną na rynku działalnością kolejową. Dzięki dyskusji uczestnicy spotkań mogli lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania urzędu, w tym w zakresie nadzoru nad rynkiem kolejowym.

Imprezą towarzyszącą warsztatom był „Dzień Pasażera” zorganizowany na poznańskim  Dworcu Głównym. Pracownicy UTK udzielali podróżnym kompleksowych informacji na temat przysługujących im praw na rynku kolejowym.

Wszystkim uczestnikom warsztatów składamy serdeczne podziękowania za aktywny udział  w panelach dyskusyjnych.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Razem tworzymy bezpieczną kolej”, które odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2015 roku w siedzibie Oddziału Terenowego UTK w Gdańsku.

do góry