Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Postępowanie administracyjne Prezesa UTK w sprawie niedziałającego systemu sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc w PKP Intercity

15.07.2015

Ze względu na konieczność ochrony praw pasażerów oraz w związku z kolejnymi, trwającymi od poniedziałku, 13 lipca br. utrudnieniami w funkcjonowaniu systemu sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc w PKP Intercity S.A. oraz wynikającymi z nich znacznymi niedogodnościami dla pasażerów, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego postanowił włączyć do materiału dowodowego prowadzonego postępowania administracyjnego informacje dotyczące aktualnie występujących utrudnień oraz wezwał spółkę do przedstawienia szczegółowych wyjaśnień.

Prowadzone postępowanie administracyjne zostało wszczęte przez Prezesa UTK po ostatniej tak poważnej niesprawności systemu sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc w PKP Intercity S.A., która trwała od 15 listopada 2014 r. Wówczas, tak jak obecnie, pasażerowie spotykali się ze znacznymi utrudnieniami podczas zakupu biletów oraz rezerwacji miejsc.

Należy przypomnieć, że zgodnie z przepisami Prawa przewozowego, przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny oraz wygody i należytej obsługi. Przez należytą obsługę należy rozumieć również rozumieć  prawidłowe działanie systemu sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc.

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
do góry