Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę PKP Intercity S.A. na decyzję Prezesa UTK w sprawie pociągu „Jantar”

19.05.2015

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę PKP Intercity S.A. na decyzję Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego ws. stwierdzenia stosowania przez tę spółkę bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów.

13 maja br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoznał sprawę ze skargi PKP Intercity S.A. na decyzję Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z 14 listopada 2014 r. (znak: DPP-WNPP-52-22/KK/13(13)), utrzymującą w mocy decyzję z 16 maja 2014 r. (znak: DPP-WNPP-52-22/KK/13(9)) w przedmiocie stwierdzenia stosowania przez PKP Intercity S.A. bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym, polegających na niezapewnieniu podróżnym odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny oraz należytej obsługi w pociągu PKP Intercity S.A. „Jantar” relacji Warszawa Wschodnia-Hel-Warszawa Wschodnia.

Postępowanie przeprowadzone przez Prezesa UTK było wynikiem m.in. kontroli pociągów „Jantar” oraz wielu skarg pasażerów na panujące w nich warunki. W swoich skargach podróżni zwracali uwagę na „katastrofalny” stan toalet, które nie nadawały się do użytku, brak oświetlenia oraz niedziałającą przy bardzo wysokiej temperaturze zewnętrznej klimatyzację. Więcej o decyzji Prezesa UTK: http://utk.gov.pl/pl/aktualnosci/4529,Prezes-UTK-stwierdzil-stosowanie-bezprawnych-praktyk-naruszajacych-zbiorowe-inte.html?search=3206.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu sprawy oddalił skargę PKP Intercity S.A.

Wyrok nie jest prawomocny.

do góry