Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczno-noworoczne spotkanie kierownictwa UTK z dziennikarzami

20.12.2009

W dniu 17 grudnia odbyło się spotkanie kierownictwa Urzędu Transportu Kolejowego z dziennikarzami mediów ogólnopolskich i branżowych.

Prezes UTK - Wiesław Jarosiewicz przybliżył działalność Urzędu w bieżącym roku i przedstawił plany na rok 2010. Podziękował również dziennikarzom za zainteresowanie zadaniami i rolą UTK, jako Urzędu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i regulację w transporcie kolejowym.

 
Krzysztof Banaszek - Wiceprezes ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu omówił zmiany w przepisach prawa, które wejdą w życie w przyszłym roku.
 
Z kolei Wiceprezes Mirosław Antonowicz przedstawił aktualną sytuację na rynku transportu kolejowego w Polsce w segmencie pasażerskim i towarowym. Przybliżył również zadania UTK wynikające z tzw. trzeciego pakietu kolejowego w zakresie praw pasażerów i dostępu do polskiego rynku zagranicznych przewoźników kolejowych.
 

Dyrektor Generalny Urzędu – Lidia Ostrowska i Tomasz Osiński z Biura Administracyjno-Budżetowego zaprezentowali uczestnikom spotkania zalety nowego sytemu informatycznego o nazwie „System Wspomagania Urzędu Transportu Kolejowego”, który znacznie usprawni pracę Urzędu. Wykorzystując nowy system będzie można m.in. złożyć wniosek przez Internet a następnie śledzić jego status.

 

do góry