Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja edukacyjna UTK i SOK na przejazdach

18.03.2014

Urząd Transportu Kolejowego we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei prowadzi akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa, na 18 wybranych przejazdach kolejowo-drogowych.

Akcja odbyła się m.in. na przejazdach w Gdyni, Lublinie czy Opolu. Oprócz pracowników SOK i UTK do akcji włączyła się również w niektórych lokalizacjach Policja. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz liczymy na dalszą współpracę. Pomimo niekorzystnej aury oraz deszczowej pogody ruch kołowy na przejazdach był stosunkowo duży a akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno kierowców, jak i pieszych. Podczas trwającej dwie godziny akcji kierowcom i pieszym uczestnikom ruchu drogowego wręczano ulotki edukacyjno – informacyjne oraz udzielano odpowiedzi na pytania związane z zachowaniem bezpieczeństwa, jak i przypominano podstawowe zasady obowiązujące przy przekraczaniu przejazdów kolejowo – drogowych. Dodatkowo, najmłodszym były wręczane kolorowanki edukacyjne, związane z zasadami bezpiecznego zachowania się w obszarze kolejowym.

Akcja odbywa się w wybrane niedzielne popołudnia, w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju i potrwa do 11 maja br.

 

 

 

 

  • Wspólna akcja UTK i SOK na przejazdach kolejowo-drogowych 1
  • Wspólna akcja UTK i SOK na przejazdach kolejowo-drogowych 2
  • Wspólna akcja UTK i SOK na przejazdach kolejowo-drogowych 3
  • Wspólna akcja UTK i SOK na przejazdach kolejowo-drogowych 4
do góry