Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

www.utk.gov.pl w ścisłej czołówce najbardziej dostępnych stron w Internecie.

12.11.2013

Mamy zaszczyt poinformować, że strona internetowa Urzędu Transportu Kolejowego, została wyłoniona do finałowej , V edycji konkursu  ,,Strona Internetowa bez Barier” i będzie walczyć o tytuł najbardziej dostępnej strony internetowej.

Nasza strona internetowa, zgodnie z duchem regulacji prawnych, rekomendacji Unii Europejskiej i naszym głębokim przekonaniu powinna sprzyjać i gwarantować wielu grupom narażonym na wykluczenie cyfrowe, swobodny dostęp do informacji w Internecie. Zgodnie z szacunkami organizatora konkursu, Fundacji Widzialni, 19 procent Polaków, narażona jest na wykluczenie cyfrowe, głównie niepełnosprawni, w tym niewidomi, niedowidzący, głusi, głuchoniemi, osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie, ale również korzystający ze starych typów komputerów, z przeglądarek tekstowych i urządzeń mobilnych.

12 kwietnia 2012r. weszły w życie Krajowe Ramy Interoperacyjności, które zobowiązały podmioty realizujące zadania publiczne w terminie do 3 lat, do minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, w zgodzie z założeniami Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0), z uwzględnieniem poziomu AA. E-dostępność jest też jednym z priorytetów Europejskiej Agendy Cyfrowej na lata 2010 - 2015.

E-dostępność dla stron internetowych to nie lada wyzwanie, wymagające odpowiedniego oprogramowania i doświadczenia informatyków projektujących taką  stronę internetową.

Dziękując za zaufanie, zapraszamy użytkowników strony internetowej UTK do witryny "Strona Internetowa bez Barier" na http://www.konkurs.widzialni.org i finału konkursu najbardziej dostępnych stron internetowych z administracji publicznej oraz z sektora komercyjnego.

do góry