Nawigacja

Aktualności

Czekamy na uwagi do poradnika dla inspektorów

05.02.2024

Do końca lutego czekamy na uwagi do pierwszego tomu „Poradnika dla inspektorów: Automatyka sterowania ruchem kolejowym i prowadzenie ruchu kolejowego”. Publikacja powstała w czerwcu 2023 r. w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego (ABK). Teraz planowana jest aktualizacja poradnika.

Urząd Transportu Kolejowego (UTK) udostępnił pierwszy tom „Poradnika dla inspektorów” – „Automatyka sterowania ruchem kolejowym i prowadzenie ruchu kolejowego”. Co miesiąc UTK będzie publikował kolejny z trzech tomów:

„Poradniki dla inspektorów” powstały w czerwcu 2023 roku. UTK planuje już drugie wydanie. Uwagi czytelników, które wynikają z doświadczenia oraz wiedzy, będą dla autorów cennym materiałem do pracy przy kolejnej edycji publikacji. Urząd zachęca do zgłaszania spostrzeżeń na adres mailowy poradnikiabk@utk.gov.pl za pomocą za pomocą formularza.

Celem prowadzonej przez UTK Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia stanowi również platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

do góry