Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnia szansa na wygranie podróży dla 18-latków

27.11.2019

Tylko do jutra do południa można składać wnioski o bilety kolejowe na europejską podróż życia. Do konkursu DiscoverEU zapisać się może każdy obywatel kraju Unii Europejskiej, który w tym roku skończy 18 lat. Wygrana w konkursie umożliwi Ci odbycie podróży, podczas której zwiedzisz Unię Europejską, poznasz różnorodność Europy, jak również odkryjesz jej bogactwo kulturowe i historię.

Zapisy trwają do jutra - 28 listopada do 12:00 czasu środkowo-europejskiego. DiscoverEU to inicjatywa Komisji Europejskiej ułatwiającej osiemnastolatkom organizację pierwszej prawdziwej podróży po Unii Europejskiej. Chętni powinni zarejestrować się na portalu akcji. Warunkiem koniecznym jest skończenie 18 roku życia w 2019 roku i posiadanie obywatelstwa unijnego. W formularzu trzeba podać dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia, obywatelstwo i numer dokumentu tożsamości. Należy również odpowiedzi są też pytania konkursowe.

Do wygrania są bilety na podróż po całej Unii. Możesz podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy możesz dodać maksymalnie cztery osoby spełniające te same warunki udziału w konkursie. Aby się zgłosić, będą musieli użyć Twojego kodu zgłoszenia. Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU, również z innych krajów unijnych i zaplanować podróż razem z nimi! Dobrym miejscem do szukania towarzyszy podróży jest Grupa DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami.

Podróż może trwać od 1 do 30 dni między 1 kwietnia a 31 października 2020 r. W zależności od wybranego wariantu przy ustalonym planie podróży można odwiedzić maksymalnie dwa kraje lub dwa miasta w tym samym kraju, a przy elastycznym planie liczba krajów nie jest ograniczona. Ograniczona jest jednak liczba dni podróży, np. można spędzić za granicą maksymalnie miesiąc, ale w ciągu tego miesiąca na przejazdy (np. pociągiem) można przeznaczyć nie więcej niż określoną liczbę dni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na portalu Komisji Europejskiej pod adresem https://europa.eu/youth/discovereu_pl (wersja w języku polskim). Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

 

do góry