Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie UTK z SKM

19.02.2018

Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego odwiedzili siedzibę trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Przedstawiciele UTK mieli okazję poznać specyfikę pracy spółki oraz odpowiedzieć na wiele pytań. Spotkanie jest kolejnym z cyklu spotkań z przedsiębiorstwami kolejowymi w ich siedzibach. Poprzednie wizyty odbyły się w LHS w Zamościu oraz w zakładach PESA w Bydgoszczy.

W spotkaniu ze strony UTK uczestniczyli m.in. Prezes Ignacy Góra oraz dyrektorzy departamentów techniki i wyrobów, monitorowania  i bezpieczeństwa oraz regulacji rynku. Ze strony przewoźnika obecni byli Prezes Zarządu Maciej Lignowski, członkowie zarządu oraz dyrektorzy ds. eksploatacji, infrastruktury, marketingu i sprzedaży oraz naczelnik ośrodka szkolenia i egzaminowania.

Spotkanie było bardzo owocne. Omówiono doświadczenia w zarządzaniu obiektami infrastruktury usługowej. Była też okazja do przedyskutowania problematyki związanej z interpretacją przepisów dotyczących kompetencji maszynistów w zakresie szkolenia na symulatorze, które stanie się obowiązkowe od początku przyszłego roku.

- Cenię sobie możliwość takich bezpośrednich spotkań – powiedział Prezes UTK Ignacy Góra. – Daje to możliwość poznania problemów związanych ze specyfiką działania oraz warunków funkcjonowania  przedsiębiorców na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – dodał.

Urząd Transportu Kolejowego od półtora roku organizuje szkolenia dla przedstawicieli rynku kolejowego w ramach Akademii UTK. Warsztaty te są nieodpłatne i dotyczą najbardziej aktualnych zagadnień takich jak prace komisji kolejowych, wymagania dla wąskotorówek, regulacje prawne dotyczące maszynistów czy użytkowników bocznic. Przez ten okres w Akademii UTK przeszkolonych zostało ponad 900 osób.

Organizowane są również dni otwarte „Piątki z UTK - bezpieczeństwo na piątkę”. Skierowane są do osób, które mają pytania lub wątpliwości związane z transportem kolejowym lub chcą dowiedzieć się jak przebiega nadzór Prezesa UTK. Do wzięcia udziału w „Piątkach z UTK” zgłaszać można się przez formularz interaktywny. Planowana jest również formuła większych spotkań, podczas których będzie też możliwość wymiany informacji czy zadania pytań bezpośrednio Prezesowi Urzędu.

UTK czeka na zgłoszenia przedsiębiorców, którzy chcieliby spotkać się z pracownikami urzędu w swoich siedzibach. Zgłoszenia można przesyłać na adres utk@utk.gov.pl

  • Cenię sobie możliwość takich bezpośrednich spotkań – powiedział Prezes UTK Ignacy Góra
  • Spotkanie przedstawicieli UTK i SKM było bardzo owocne
  • Zwiedzanie dyspozytorni
  • Pamiątkowe zdjęcie przed zabytkiem - wagonem EW58
do góry