Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK – przyjazny i innowacyjny urząd

25.09.2017

Po raz trzeci Urząd Transportu Kolejowego otrzymał wyróżnienie „Przyjazny Urząd”. UTK zdobył również wyróżnienie nadzwyczajne „Innowacyjny Urząd”. To potwierdzenie, że realizowana jest wizja UTK: nowoczesny i otwarty urząd dbający o wysokie standardy wykonywania usług na rynku transportu kolejowego.

Znak „Przyjazny Urząd” jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług, profesjonalizmu i rzetelności w działaniu oraz osiągnięcia wysokich standardów w zakresie kultury pracy. Wyróżnienia "Przyjazny Urząd" przyznano 26 urzędom wyłonionym spośród instytucji administracji rządowej i samorządowej z całego kraju.

Podobnie jak w ubiegłym roku, poza głównym wyróżnieniem UTK otrzymał również wyróżnienie nadzwyczajne „Innowacyjny Urząd”. Kapituła konkursu doceniła starania na rzecz budowania w Urzędzie nowoczesnej kultury organizacyjnej z wykorzystaniem innowacji technologicznych i procesowych, które w sposób bezpośredni wpływają na jakość obsługi klienta oraz na efektywność i skuteczność świadczonych usług publicznych. W skład oceniający  wchodzą przedstawiciele wyższych uczelni m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie czy Uniwersytetu Wrocławskiego.

UTK to nowoczesny urząd w którym funkcjonuje elektroniczny obieg dokumentów oraz wprowadzane są innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest wykonany na potrzeby urzędu System Obsługi Licencji Maszynisty.  Ułatwia on złożenie wniosków o licencję maszynisty. Aplikacja nieomal całkowicie eliminuje możliwość błędnego wypełnienia formularzy, co pozwala na szybszą obsługę klientów.

Na uroczystej gali, która odbyła się w pałacu Polskiej Akademii Nauk, w imieniu UTK prestiżowe nagrody odebrali Małgorzata Kalata - Dyrektor Generalny oraz Krzysztof Kulka - Dyrektor Biura Administracyjno-Finansowego.

  • Wyróżnienie odebrali Małgorzata Kalata i Krzysztof Kulka.
    Wyróżnienie dla UTK odebrali Małgorzata Kalata i Krzysztof Kulka
  • Statuetka "Przyjazny Urząd"
    UTK - Przyjazny Urząd
  • Statuetka Innowacyjny Urząd
    Wyróżnienie Innowacyjny Urząd
do góry