Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozy pasażerskie w lipcu 2017 r.

31.08.2017

Minimalny spadek w porównaniu z ubiegłorocznym sukcesem przewozowym podczas Światowych Dni Młodzieży - Urząd Transportu Kolejowego opublikował wyniki przewozów pasażerskich za lipiec 2017 r.

W lipcu 2017 r. przewieziono ponad 25 mln pasażerów, co jest wartością w minimalnie niższą, niż w lipcu 2016 r., kiedy to na wyniki przewozowe wpływ miały m.in. Światowe Dni Młodzieży. Różnica wynosi jedynie 210 tys. pasażerów czyli 0,8%. W dalszym ciągu wzrasta liczba pasażerów jeżdżących pociągami dalekobieżnymi, co widoczne jest w wynikach pracy przewozowej – wzrost o 2,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym oraz średniej odległości przejazdu, która wyniosła  w lipcu ponad 81 km.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 roku z usług kolei skorzystało prawie 179 mln pasażerów, a zrealizowana praca przewozowa wyniosła prawie 11,9 mld pasażerokilometrów i była wyższa o ponad 8% w stosunku do tego samego okresu w 2016 r. Niższe wyniki w lipcu nie oznaczają mniejszego zainteresowania koleją w stosunku do ubiegłego roku. Ważne jest, że utrudnienia związane z modernizacją infrastruktury nie przełożyły się na mniejsze zainteresowanie pasażerów. Statystyki znajdują się na stronie Przewozy pasażerskie w kategorii Dane eksploatacyjne w 2017 r.

do góry