Nawigacja

Aktualności

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo–Techniczna „Transport Kolejowy 2023: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”

10.02.2023

Do 14 marca można nadsyłać zgłoszenia uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo–Technicznej „Transport Kolejowy 2023: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. VI edycja Konferencji odbędzie się 18 maja 2023 r. w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie.

Tegoroczna konferencja będzie miała charakter hybrydowy – osoby wygłaszające referat będą uczestniczyć w konferencji stacjonarnie w UTK, a słuchacze będą uczestniczyć zdalnie za pomocą wideokonferencji.

Prace wybrane przez Komitet Naukowy zostaną zaprezentowane podczas konferencji w formie wykładu. Komitet Naukowy dokona wyboru najlepszych prac na podstawie przesłanych abstraktów. Referaty, które nie zostaną zakwalifikowane do sesji plenarnej, będą mogły być zaprezentowane w formie plakatu podczas sesji plakatowej.

Do 14 marca należy nadesłać formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem proponowanej pracy. W przypadku prac, które mają kilku autorów konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez każdego autora. W takiej sytuacji ten sam abstrakt należy dołączyć do każdego zgłoszenia. O przesłanie wypełnionego formularza prosimy również osoby chcące uczestniczyć w konferencji jako słuchacz.

Spotkania w ramach organizowanej już 6. rok Konferencji Naukowej pozwalają nam na bezpośredni kontakt z wchodzącymi na rynek pracy absolwentami szkół średnich i wyższych. To od Was zależeć będzie przyszłość branży kolejowej, wdrażanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod organizacji pracy. W Urzędzie Transportu Kolejowego konsekwentnie wdrażamy najnowsze dostępne rozwiązania. Ruszyło Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów - nowoczesny ośrodek przeznaczony do egzaminowania kandydatów na maszynistów według nowych zasad. Mam nadzieję, że między innymi dzięki Konferencji podejmiecie decyzję o związaniu swojej kariery z koleją”- zachęca do udziału dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Szczegóły dotyczące organizacji konferencji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony utk.gov.pl/konferencja.

do góry