Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla wykonawców inwestycji

18.02.2019

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza pracowników firm realizujących prace inwestycyjne na liniach kolejowych na szkolenie, które obejmować będzie zagadnienia związane z bezpieczeństwem ich prowadzenia.

Szkolenie planowane jest na 20 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej budynku Eurocentrum (wejście Beta, I. piętro) przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie (nieopodal dworca Warszawa Zachodnia). Przeznaczone jest dla osób odpowiadających bezpośrednio za realizację robót w obszarze kolejowym. Zakres zagadnień obejmuje m. in. proces organizacji, planowania i wykonania robót torowych oraz wskazanie wymogów prawa budowlanego i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Prelegentami będą przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Pracy oraz PKP Polskie Linie Kolejowe.

- Budowa świadomości w obszarze praw i obowiązków wykonawców inwestycji kolejowych jest kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niezbędna jest tu znajomość specyfiki obowiązków wynikających z przepisów prawa krajowego i europejskiego z zakresu transportu kolejowego” – podkreśla Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem strony Akademii UTK do 19 lutego 2019 r. Szkolenie jest bezpłatne.

Akademia Wiedzy Kolejowej UTK działa od 2016 r. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyło prawie 1600 osób. Celem Akademii jest propagowanie dobrych praktyk wśród uczestników rynku kolejowego poprzez prowadzone przez urząd szkolenia i warsztaty, a dodatkowo możliwość reagowania na problemy rynku kolejowego. 

 

do góry