Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK będzie promować bezpieczeństwo na przejazdach

23.07.2018

Zapraszamy w sobotę 28 lipca na Skwer Kościuszki w Gdyni. Każdy będzie mógł odwiedzić stoisko Urzędu Transportu Kolejowego na 13. edycji Moto Safety Day. Impreza promuje bezpieczeństwo wśród obecnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego.

W namiocie Urzędu Transportu Kolejowego będzie  można wziąć udział w quizie kolejowym, w teście badającym czas reakcji i zdolność utrzymania równowagi, a także w teście siły głosu na decybelomierzu. Dla najmłodszych zostanie przygotowany kącik z kolorowankami i rebusami.

Moto Safety Day już od 13 lat promuje kulturę motoryzacyjną i uczy zasad bezpieczeństwa na drodze. W ostatnich latach porusza także niezwykle istotny aspekt poszanowania środowiska naturalnego w kierunku promowania elektromobilności.

Impreza odbędzie się w godzinach 11.00 - 20.00 w Gdyni na Skwerze Kościuszki na terenie parkingu przy Akwarium Gdyńskim. Poprowadzi je dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

W programie m.in.: mobilne miasteczko ruchu drogowego i bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowo – drogowych, systemy bezpieczeństwa w samochodach i motocyklach, strefa elektromobilności, symulatory dachowania, zderzeń oraz jazdy motocyklem, alkogogle, systemy bezpieczeństwa w samochodach, aspekty bezpiecznej jazdy motocyklem, samochody elektryczne, programowanie Inteligentnego Miasta, Ruchoma Stacja Pomiarowa, strefa i konkursy młodego podróżnika, teatrzyk dla dzieci “Wybierz 112”, strefa dla dzieci, stanowisko malowania buziek oraz lemoniada.

do góry