Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK stawia na ekologię

06.07.2018

Podczas wyjazdów służbowych pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego będą mogli korzystać z samochodu elektrycznego. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych zobowiązuje centralne organy administracji państwowej, aby w roku 2020 co najmniej 10% ich floty stanowiły pojazdy elektryczne.

Samochód elektryczny to ekologiczny środek transportu, który szczególnie dobrze sprawdza się w jeździe miejskiej. Wykorzystanie tego typu aut może przyczynić się do zmniejszenia smogu w centrach miast, do tego zmniejsza się również zanieczyszczenie hałasem. Przejechanie 100 km takim autem to koszt około pięć razy niższy niż w przypadku podobnego samochodu z silnikiem benzynowym.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych nakłada obowiązki na organy administracji państwowej i samorządy. W urzędach takich jak UTK do 2020 roku flota samochodowa powinna składać się w 10% z pojazdów elektrycznych. Do 2023 r. udział ten powinien wynosić 20%, a docelowo - w 2025 r. -  połowa użytkowanych pojazdów powinna być zasilana energią elektryczną.

Korzystanie z auta elektrycznego to także przejaw odpowiedzialności społecznej. W UTK staramy się, aby nasze miejsce pracy było ekologiczne. Główna siedziba urzędu to budynek zaprojektowany i wybudowany z dbałością o ochronę środowiska. Dbamy o środowisko także poprzez codzienne zachowania, takie jak selektywna zbiórka odpadów. Używane przez nasz Urząd pojemniki w zależności od ich ulokowania dają możliwość podziału odpadów od 6 do 11 frakcji. W urzędzie funkcjonuje elektroniczny obieg dokumentów co ogranicza zużycie papieru. Staramy się także zachęcać naszych klientów do zmiany trybu komunikacji z nami na elektroniczny.

  • Samochód elektryczny szczególnie dobrze sprawdza się w jeździe miejskiej
    Samochód elektryczny szczególnie dobrze sprawdza się w jeździe miejskiej
  • Wykorzystanie tego typu aut może przyczynić się do zmniejszenia smogu w centrach miast
    Wykorzystanie tego typu aut może przyczynić się do zmniejszenia smogu w centrach miast
  • W urzędach takich jak UTK do 2020 roku flota samochodowa powinna składać się w 10% z pojazdów elektrycznych
    W urzędach takich jak UTK do 2020 roku flota samochodowa powinna składać się w 10% z pojazdów elektrycznych
do góry