Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK nagrodzony przez Railway Business Forum

21.06.2018

Urząd Transportu Kolejowego został wyróżniony przez miesięcznik Rynek Kolejowy i Railway Business Forum. Doceniono wsparcie UTK dla rozwoju rynku kolejowego.

Wyróżnienie dla Urzędu Transportu Kolejowego jako instytucji wspierającej rozwój rynku kolejowego w imieniu Prezesa UTK Ignacego Góry, odebrał wiceprezes Kamil Wilde. Nagrodę wręczono w trakcie gali 15-lecia miesięcznika Rynek Kolejowy połączonej ze spotkaniem członków i sympatyków Railway Business Forum. Kamil Wilde podziękował za  tę wyjątkową nagrodę. Przypomniał, że 15 lat w tym roku kończy także UTK powstały z przekształcenia Głównego Inspektoratu Kolejnictwa.

Urząd Transportu Kolejowego to nowoczesna instytucja, która koncentruje swoje działania na stałym rozwoju branży oraz wzroście poziomu bezpieczeństwa i jakości usług świadczonych w transporcie kolejowym. Wspieranie rozwoju kolei opiera się m.in. na rozwoju idei kultury bezpieczeństwa oraz otwartości na kontakt i potrzeby rynku. UTK podejmuje liczne inicjatywy informacyjno – edukacyjne, które stanowią znaczące wsparcie dla realizacji działań o charakterze nadzorczym. W obszarze regulacji rynku kolejowego jednym z głównych celów UTK jest poprawa konkurencyjności transportu kolejowego.

  • Nagroda RBF i Rynku Kolejowego
    Nagroda RBF i Rynku Kolejowego
  • Nagrodę odebrał Wiceprezes UTK Kamil Wilde
    Nagrodę odebrał Wiceprezes UTK Kamil Wilde
do góry