Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla komisji kolejowych

13.11.2017

W ramach „Akademii UTK” odbyło się kolejne szkolenie dla komisji kolejowych. W zajęciach udział wzięło ponad 60 osób, a najważniejszym punktem była praktyczna analiza rzeczywistych przypadków zdarzeń.

Szkolenie przeprowadzone 8 listopada skierowane było do członków komisji kolejowych, którzy na co dzień uczestniczą w badaniu wypadków i incydentów.  W trakcie wykładu wprowadzającego przedstawiono nieprawidłowości najczęściej pojawiające się podczas prac komisji kolejowych, kwalifikację zdarzeń oraz zasady tworzenia dokumentacji powypadkowej. Na spotkaniu nie zabrakło również problematyki interpretacji przepisów prawa. Uczestnicy mogli dzielić się swoimi wątpliwościami i rozstrzygnąć kwestie dotyczące np. zasad przedłużania pracy komisji. Najważniejszą część szkolenia stanowiły jednak zajęcia warsztatowe, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość rozwiązywanie  najbardziej problematycznych zagadnień.

Program przewidywał również czas na dyskusję z uczestnikami, którzy wykorzystali go do ostatnich minut – Pokazuje to, jak potrzebne jest otwarcie Urzędu na problemy, z jakimi boryka się rynek kolejowy. Dla mnie, jako Prezesa UTK, jest to wskazówka, w którym kierunku powinien rozwijać się Urząd – podsumował spotkanie Prezes UTK, Ignacy Góra.

 

 

 

do góry