Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie w Katowicach dla komisji kolejowych

16.10.2017

W ramach Akademii UTK w historycznej Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się szkolenie z zakresu przepisów prawnych i wytycznych dotyczących trybu pracy komisji kolejowych. Przedstawiciele UTK podsumują też prace komisji i przekażą informacje statystyczne po trzech kwartałach 2017 roku.

23 października 2017 r. o godzinie 12:00 w Sali Sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 25 w Katowicach (Gmach Sejmu Śląskiego – wejście od Placu Sejmu Śląskiego) odbędzie się szkolenie w zakresie prac komisji kolejowych prowadzących postępowania w sprawach wypadków i incydentów.

- Poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego nie jest możliwa bez podejmowania odpowiednich działań korekcyjnych i korygujących – ich wypracowanie wymaga jednolitej i dogłębnej analizy zdarzeń, które mają miejsce na sieci kolejowej. Jednym z celów spotkań jest właśnie ciągła systematyzacja zasad rzetelnego i efektywnego prowadzenia postępowań przez komisje kolejowe – podkreśla Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Chętni do udziału w szkoleniu powinni zarejestrować się poprzez stronę Akademii Wiedzy Kolejowej.

UTK wpiera przedstawicieli komisji kolejowych organizując cykliczne szkolenia w ramach Akademii UTK. W ostatnim czasie wydany został również poradnik obejmujący tematyką tory, rozjazdy i skrzyżowania torów.

Szkolenie będą prowadzić: Prezes UTK Ignacy Góra, Dyrektor Departamentu Nadzoru Piotr Szczepaniak oraz Dyrektor Oddziału Terenowego w Katowicach Aleksander Drzewiecki.

Komunikacja:

Dworzec Kolejowy – Katowice – 12 minut (pieszo)

Komunikacja autobusowa – przystanek Katowice Jagiellońska – linie autobusowe nr 12, 51, 110, 133, 154, 170, 600, 672, 674, 900, 910, 940.

KONTAKT:

Urząd Transportu Kolejowego
Oddział Terenowy w Katowicach
ul. Staromiejska 13a
40-013 Katowice

tel. 32 740 96 00

e-mail: krzysztof.plewa@utk.gov.pl


do góry