Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Kariery w branży kolejowej

27.09.2017

W najbliższy piątek, 29 września zapraszamy do Gdańska na targi TRAKO 2017 na Dzień Kariery 12. Międzynarodowych Targów Kolejowych. Wśród ofert pracy będą także ciekawe propozycje z Urzędu Transportu Kolejowego.

Tego dnia wystawcy będą prezentowali oferty pracy, staży i praktyk. Odwiedzający mogą zwiedzić ekspozycję, na której obecni są najważniejsi przedstawiciele branży kolejowej. Wizyta pozwoli na osobiste rozmowy i spotkania. Dzień Kariery daje możliwość bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań, pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji, studiów doktoranckich.

Urząd Transportu Kolejowego to ciekawe miejsce pracy, zarówno dla osób z bogatym doświadczeniem zawodowym, jak i stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Cały czas Urząd poszukuje ekspertów z zakresu:

  • energetyki kolejowej;
  • budowy, utrzymania i eksploatacji pojazdów kolejowych;
  • łączności lub automatyki w kolejnictwie;
  • elektroenergetyki kolejowej;
  • telekomunikacji kolejowej;
  • systemów sterowania ruchem kolejowym.

Jest też oferta staży studenckich, które pozwolą zdobyć doświadczenie i poznać zagadnienia z zakresu funkcjonowania kolei, regulacji oraz prawa.

Pracę w UTK można podjąć w centrali w Warszawie lub w jednym z siedmiu oddziałów terenowych: w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Więcej informacji o aktualnych ofertach oraz o warunkach zatrudnienia w Urzędzie Transportu Kolejowego  można znaleźć w dziale Praca w UTK na naszej stronie internetowej.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to drugie co do wielkości spotkanie wystawiennicze branży transportu szynowego w Europie. To 700 wystawców z ponad 20 krajów świata, reprezentujących przewoźników, producentów taboru i infrastruktury oraz ich dostawców. Transport szynowy to dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki, wykorzystujący innowacje technologiczne. Jest to też branża zainteresowana pozyskaniem nowych pracowników, a tym którzy już pracują może oferować nową ścieżkę kariery.

12. Międzynarodowe Targi TRAKO odbywają się między 26 a 29 września w Gdańsku, na terenach targowych AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11,  80-560 Gdańsk. Stoisko Urzędu Transportu Kolejowego ma numer 10 i znajduje się w hali B.

Więcej informacji na temat dojazdu znajduje się na stronie AmberExpo.

 

 

do góry