Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK – urząd odpowiedzialny społecznie – ostatnie dni głosowania

13.09.2017

W niedzielę, 17 września kończy się głosowanie internetowe w Konkursie Raporty Społeczne. Zgłoszone zostały 44 raporty z zakresu CSR. Publikacja Urzędu Transportu Kolejowego jest jedynym dokumentem zgłoszonym przez instytucję publiczną. Zachęcamy do głosowania na UTK. Można to zrobić do 17 września.

Głosować można przez stronę internetową konkursu. Jedną z nagród w Konkursie Raporty Społeczne przyznają internauci. Otrzyma ją raport, który w internetowym głosowaniu zdobył najwięcej wskazań.

UTK odpowiedzialny społecznie

Urząd Transportu Kolejowego zgłosił swój raport jako jedyna instytucja publiczna. CSR zajmują ważne miejsce w działalności urzędu. – Włączenie się UTK w ideę społecznej odpowiedzialności wpływa z naszego przekonania,  że tego typu działania są w administracji rządowej nie tylko możliwe, ale także potrzebne. Nie jest to chwilowy impuls lecz włącznie się w ideę CSR ma charakter nadania ram, usystematyzowania inicjatyw,  które są przez nas od dawna podejmowane – we wstępie do raportu pisze Ignacy Góra, Prezes UTK. Działania UTK opierają się na czterech filarach: bezpieczeństwo w transporcie kolejowym, dostępność kolei dla osób z niepełnosprawnościami, czyste środowisko oraz ambitny zespół.

Proces głosowania

Internauci mogą oddawać swoje głosy na 44 raporty. To rekordowa liczba publikacji zgłoszonych w historii konkursu. Wśród nich znalazło się 40 opracowanych przez firmy, 2 przez fundacje korporacyjne i po jednym przez organizację pozarządową i instytucję publiczną. 

Wszystkie zgłoszone raporty zostały opublikowane na stronie: raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/. Głos można oddać dokładnie na trzy publikacje. Kolejno, w widocznych na stronie polach wpisać adres e-mail (1 osoba = 1 adres) i wybrać grupę interesariusza, do którego głosujący należy, i dopiero kliknąć przycisk „zagłosuj”.  Zakończenie procesu głosowania ma miejsce po dokonaniu potwierdzenia, czyli po kliknięciu na link w e-mailu wysłanym automatycznie ze strony głosowania na wskazany wcześniej adres.

Ogłoszenie nagród odbędzie się na początku października.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

 

do góry