Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe warsztaty dla transportu towarowego w UTK

12.09.2017

W UTK rozpoczęły się dwudniowe warsztaty z regulacji TSI TAF. Ponad 70 słuchaczy z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii dowie się jakie korzyści dla transportu towarowego mogą przynieś nowe systemy teleinformatyczne. Zajęcia prowadzą wyspecjalizowani pracownicy Agencji Kolejowej Unii Europejskiej i wysoko wykwalifikowani specjaliści zewnętrzni. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szkolenie z regulacji TSI TAF pomoże zrozumieć jej wpływ na działanie kolejowych przewozów towarowych. TSI TAF jest nakierowana m.in. na  zwiększenie konkurencyjności towarowych przewozów kolejowych. Obecnie w poszczególnych państwach członkowskich przedsiębiorcy wykorzystują własne procedury i różne systemy do zarządzania i wymiany informacji. TSI TAF zawiera specyfikacje, które mają usprawnić obieg informacji dostosowanej do potrzeb uczestników rynku związanych z ruchem pociągów towarowych.

UTK jako krajowy punkt kontaktowy chce wspierać  przewoźników i zarządców infrastruktury w implementacji założeń TSI TAF. Uczestnicy szkolenia uzyskają informacje o aktualnym stanie wdrożenia oraz narzędziach informatycznych wspomagających wdrażanie tego podsystemu TSI.

Stosowanie TSI ma ujednolicić europejski system kolei poprzez zapewnienie optymalnego stopnia harmonizacji. Obowiązek stosowania TSI mają wszystkie państwa członkowskie. Zastosowanie unijnych reguł ma szansę doprowadzić do wspólnego, europejskiego i w pełni interoperacyjnego systemu kolejowego.

Spotkanie prowadzone jest w języku angielskim, ale zapewniono tłumaczenie symultaniczne. Z warsztatów prowadzona jest transmisja on-line.

 

  • Prezes UTK Ignacy Góra wita przybyłych gości
  • Sala podczas prelekcji
  • Prezentację prowadzi Michał Jaworski z UTK
  • Sala podczas prelekcji
  • Wykłady są tłumaczone symultanicznie na polski, estoński, litewski i łotewski
do góry