Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Publikacja rozkładu jazdy na okres 3 września - 14 października

01.09.2017

W niedzielę 3 września warto przyjrzeć się rozkładowi jazdy pociągów. Zmiany w kursowaniu pociągów związane są z planowaną korektą rozkładu. W serwisie Portal Pasażera dostępne są plakatowe rozkłady, obowiązujące w okresie 3 września – 14 października 2017 r.

Plakaty z rozkładem jazdy pojawiły się także na stacjach i peronach w całej Polsce. Zachęcamy do sprawdzenia, czy nie uległy zmianie godziny kursowania połączeń na codziennych trasach.

Ze szczególnie dużymi zmianami muszą liczyć się pasażerowie ze stacji położonych na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Od 3 września, przez około 12 miesięcy, na tym odcinku wszystkie stacje i przystanki osobowe będą nieczynne. Komunikacja z Piastowem, Pruszkowem, Milanówkiem i Grodziskiem Maz. obsługiwana będzie przez komunikację zastępczą oraz przez linię WKD.

Więcej informacji na temat remontu linii kolejowej nr 447, komunikacji zastępczej i zasad honorowania biletów można znaleźć na stronie przewoźnika „Koleje Mazowieckie – KM”.

W ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów 2016/2017 zarządca infrastruktury PKP PLK przewidział cztery korekty. Kolejna korekta wejdzie w życie 15 października 2017 r. i będzie już ostatnią przed rozkładem 2017/2018. Nowy roczny rozkład jazdy jest wdrażany zawsze w drugą niedzielę grudnia.

Podstawa prawna:

- art. 30e w zw. z art. 30 ust. 12 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r. poz. 1727 z późn. zm.)

Ważne linki:

- oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK

- generator elektronicznych plakatów stacyjnych

  • Plakatowy rozkład jazdy
    Plakatowy rozkład jazdy
do góry