Nawigacja

Zaktualizowane rejestry dot. ośrodków szkolenia i egzaminowania oraz podmiotów uprawnionych do przeprowadzania badań lekarskich

24.03.2017

Zwiększona liczba przychodni Kolejowej Medycyny Pracy oraz aktualizacja danych adresowych wszystkich przychodni wpisanych na listę – to najważniejsze zmiany w opublikowanej niedawno „Liście podmiotów uprawnionych do przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych oraz orzekania, w celu sprawdzenia spełnienia wymagań zdrowotnych, fizycznych i psychicznych, niezbędnych do uzyskania licencji oraz świadectwa maszynisty, a także zachowania ich ważności”.

Na nowej stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego w łatwy sposób można uzyskać dostęp do informacji interesujących zarówno maszynistów i kandydatów na maszynistów, jak i ich pracodawców. W dziale Rejestry przewidziano oddzielne zakładki dla:

  • rejestru ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów i kandydatów na maszynistów oraz
  • listy podmiotów uprawnionych do przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych oraz orzekania, w celu sprawdzenia spełnienia wymagań zdrowotnych, fizycznych i psychicznych, niezbędnych do uzyskania licencji oraz świadectwa maszynisty, a także zachowania ich ważności.

W celu szybkiego przejścia do rejestrów należy na stronie głównej, wybrać ikonkę znajdującą się poniżej aktualności – rejestry, a następnie przejść do odpowiedniej ikonki ośrodki szkolenia i egzaminowania lub ośrodki medycyny pracy.

Zmianie uległa także struktura danych dotychczasowych rejestrów. Zgodnie z zasadami publikowania rejestrów i danych publicznych, są teraz dostępne do pobrania w formacie xls.Polecamy

do góry