Nawigacja

Petycje

Petycja z dnia 25 czerwca 2023 r.

Autor petycji nie wyraził zgody na na publikację danych osobowych na odwzorowanej treści petycji lub jego odwzorowania cyfrowego (zdjęcie, skan) w serwisie internetowym organu lub na stronie internetowej BIP.

✄--✄

✄--✄ 25.06.2023 roku

Szanowni Państwo:

Ministerstwo Infrastruktury, PLK, zarządcy tramwajowi, Urząd Transportu Kolejowego

PETYCJA

Działając w trybie Ustawy o petycjach z dnia 11 lipca 2014 roku (tj. Dz. U. 2018 poz. 870) przekładam petycję w celu podjęcia kroków w interesie publicznym 

Celem zapobiegania poślizgu i wydłużenia drogi hamowania tramwajów i pociągów przez czarną szynę "mada" "połączenie wilgoci z błotem i nasionami kwitnących roślin, rozdrobnienia opadających liści. 

Koła i tak mają małą powierzchnię przyczepności do siebie co pogoda jeszcze zwiększa utratę przyczepności. 

W związku z tym przekładam postulat: 

1. Torowiska po opadzie atmosferycznym są niezwłocznie czyszczone i osuszane przez pracowników, pojazdy lub specjalne zautomatyzowane systemy

2. Torowiska są czyszczone celem zapobiegania utracie przyczepności podczas mgły i przymrozków lub niezwłocznie po zakończeniu takich warunków pogodowych

3. Torowiska są czyszczone rano, popołudniu i wieczorem

4. Torowiska podczas jesienii i kwitnienia są sprawdzane co 3h - 12h.

Adnotacje:

(1) - Za ewentualne błędy przepraszam oraz z uwagi na stan endemii - proszę o odpowiedź tylko i wyłącznie na adres e-mailowy. 

(2) - Nie wyrażam zgody na podstawie Ustawy o petycjach i Ustawie o dostępie do informacji publicznej na publikację, udostępnienia, powielenia i utrwalania danych i danej pojedynczej: imienia i nazwiska, loginu konta, adresu, adresu e-mailowego, miejscowości sporządzenia. DANE OSOBOWE DO USUNIĘCIA ANONIMIZACYJNEGO. 

(3) – Adres elektroniczny [środka komunikacji elektronicznej] e-mail został pobrany z strony internetowej celem złożenia pisma w interesie publicznym.

Z wyrazami szacunku

✄--✄

Metadane

Data publikacji : 28.07.2023
Data modyfikacji : 31.07.2023
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Transportu Kolejowego
Osoba udostępniająca informację:
Piotr Ziębiński Biuro Prezesa
Osoba modyfikująca informację:
Piotr Ziębiński
do góry