Nawigacja

Dostępność

Koordynator Dostępności w UTK

Funkcję Koordynatora pełni Pan Karol Kłosowski – Dyrektor Departamentu Przewozów Pasażerskich UTK. Kontakt z Koordynatorem możliwy jest poprzez:

  • pocztę tradycyjną (na adres Urzędu),
  • pocztę elektroniczną (utk@utk.gov.pl),
  • ePUAP (elektroniczną skrzynkę podawczą UTK) – konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego,
  • drogą telefoniczną pod numerem 22 749 14 90 w dni robocze w godzinach 8:15 – 16:15,
  • osobiście w siedzibie Urzędu, po wcześniejszym umówieniu spotkania (także z zapewnieniem wideotłumacza Polskiego Języka Migowego).

Pętla indukcyjna

Znak informujący o mozliwości skorzystania z pętli indukcyjnej w recepcji Urzędu Transportu Kolejowego

Jeżeli korzystasz z aparatu słuchowego z tzw. cewką telefoniczną, wchodząc do Kancelarii UTK na 12. piętrze przełącz swój aparat w tryb "t".

Na terenie Kancelarii możesz porozumieć się z pracownikami poprzez pętlę indukcyjną.


 

 

 

Parkowanie

Przed budynkiem Eurocentrum jest ogólnodostępny parking płatny. Przy każdym z wejść są oznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Obok drzwi obrotowych są drzwi rozsuwane, sterowane z recepcji. Na zewnątrz znajdują się domofony, przez które można poprosić o otwarcie takich drzwi.

Dla pracowników  w garażu podziemnym są wyznaczone 23 miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Dostęp do nich jest przyznawany na zasadach komercyjnych. Pracodawca może zażądać dla swojego pracownika dostępu do takiego miejsca.
UWAGA: Miejsca w garażu podziemnym są dostępne dla osób pracujących w Eurocentrum.

 

Windy

Wejście do wind odbywa się poprzez bramki. Bramki są otwierane za pomocą karty gościa, którą można otrzymać w każdej z trzech recepcji. W przejściach do wind znajduje się jedna szersza bramka, umożliwiająca swobodny przejazd osobie z niepełnosprawnością. Karty gościa oraz pracowników mogą otworzyć bramkę dla osób z niepełnosprawnością.

Wszystkie windy są przystosowane do transportu wózków. W windach garażowych wewnętrzne panele są opisane  w języku Braille'a. Do sterowania pozostałymi windami służy panel umieszczony na zewnątrz, przed windami. Panel wyposażony jest w klawiaturę numeryczną z wypukłą kropką na klawiszu „5”. Na panelu znajduje się też przycisk dla osób z niepełnosprawnością, którego użycie powoduje wezwanie zawsze tej samej windy F.

Toalety

Na parterze w pasażu handlowym są 3 zespoły toalet. W każdym z nich zapewniono toaletę dla osób z niepełnosprawnością. Na każdym  piętrze znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

 

 

Powiązane informacje

do góry