Nawigacja

O Rzeczniku

Joanna Marcinkowska

Joanna Marcinkowska z wykształcenia jest radcą prawnym. Studiowała prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i następnie odbywała aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od kilku lat związana jest z rynkiem kolejowym. Pracowała w Urzędzie Transportu Kolejowego na stanowisku radcy prawnego. Wcześniej była zatrudniona w kancelarii radcowskiej. Posiada duże doświadczenie w rozwiązywaniu sporów z udziałem zarówno podmiotów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Jej zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół transportu kolejowego. Do tej pory zajmowała się pomocą prawną w sprawach związanych z bezpieczeństwem transportu kolejowego, prawami pasażerów, interoperacyjnoscią systemu kolei oraz regulacją rynku kolejowego.

Czas wolny poświęca na naukę języków obcych. Zna język angielski i hiszpański, a obecnie uczy się języka francuskiego. Jest organizatorką spotkań dla osób mówiących po hiszpańsku oraz pomaga dzieciom jako wolontariusz w organizacji pozarządowej. Interesuję się przedwojenną architekturą modernistyczną. Lubi książki, wędrówki po górach i narty biegowe.

do góry