Nawigacja

Zarządzanie danymi podmiotów

Jak mogę sprawdzić czy wszystkie dane o moim podmiocie są uzupełnione?

W górnym menu wybierz Administracja à Podmioty. Podstawowe informacje możesz przeglądać w wyświetlonej tabeli. Kliknij na znak + z lewej strony, żeby rozwinąć wybraną pozycję i zobaczyć bardziej szczegółowe informacje.

Żeby edytować dane kliknij w ikonę ołówka z prawej strony tabeli. Pamiętaj, aby utrzymywać informacje o podmiocie w stałej aktualności.

W tabeli Podmioty znajduje się kolumna kod zarządcy. Jak mogę uzyskać kod zarządcy?

Kod zarządcy jest nadawany przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej. Prezes UTK, który sprawuje funkcję administratora RINF-PL samodzielnie przekazuje dane o podmiotach, które złożyły wniosek o dostęp do aplikacji do Agencji Kolejowej UE, a następnie uzupełnia ten parametr w RINF-PL. Jeżeli uzupełniłeś prawidłowo wszystkie dane o swojej spółce kod powinien pojawić się w tabeli w ciągu kilku tygodni.

Oznacza to, że nie musisz dokonywać żadnych dodatkowych czynności w RINF-PL, aby uzyskać kod zarządcy.

Wyjątkowo, niektórzy użytkownicy bocznic mogą już posiadać kod RICS nadawany przez Międzynarodową Unię Kolei (UIC). W takim przypadku należy poinformować administratora RINF  (rinf@utk.gov.pl) i ustalić który kod powinien zostać wpisany do RINF-PL.

do góry