Nawigacja

Kolejowe ABC dawniej

Autorski program edukacyjny Kolejowe ABC , który powstał w 2013 r., był przez nas realizowany w ciągu ostatnich 3 lat.

W tym czasie poprzez zabawę przekazywaliśmy dzieciom i młodzieży szkolnej wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach kolejowo-drogowych, wykorzystując quizy, narzędzia mobilne oraz prezentację multimedialną. Prowadząc zajęcia w mobilnym miasteczku kolejowym, wychodziliśmy naprzeciw naturalnemu pragnieniu dziecka, by mogło dotknąć każdą nowo poznaną rzecz. Naszych odbiorców traktowaliśmy nie jak uczniów, lecz jak partnerów, angażując ich w dyskusję o naszym wspólnym bezpieczeństwie.

Kolejowe ABC było dla dzieci źródłem wiedzy na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Celem programu edukacyjnego była poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz budowanie w nich odpowiedzialności za siebie i innych. Inicjatywę tę realizowaliśmy we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei, by wzmocnić nasz przekaz, a jednocześnie podnieść atrakcyjność zajęć.

W okresie ostatnich 3 lat przeprowadziliśmy ponad 100 prelekcji w całym kraju. Łącznie spotkaliśmy się z grupą ponad 6 000 dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat naszych działań, a także do obejrzenia poniższego albumu.

Aby wyświetlić najnowszą wersję albumu, proszę wyczyścić historię przeglądania.

Kolejowe ABC - ebook

do góry