Nawigacja

Tarnów

Dzień Pasażera w Tarnowie

11 czerwca 2015 roku pracownicy UTK odwiedzili tym razem zabytkowy dworzec kolejowy w Tarnowie, który szczyci się ponad 150-letnią historią.

Pomimo zmniejszonego ruchu pasażerskiego spowodowanego trwającą modernizacją sieci kolejowej Kraków-Tarnów-Przemyśl, stoisko Urzędu cieszyło się dużą popularnością. Rozdaliśmy 100 egzemplarzy przygotowanego przez nas poradnika "Przed wakacjami - co warto wiedzieć" zawierającego najważniejsze z perspektywy pasażera informacje i porady. W trakcie spotkania przeprowadzono (już po raz czwarty) badanie satysfakcji pasażerów z usług oferowanych przez przewoźników oraz zarządców dworców. Ankietę wypełniło 86 osób.

Większość ankietowanych poinformowała, że podróżuje koleją codziennie w celach służbowych, do pracy bądź szkoły. Pasażerowie najwyżej ocenili poczucie bezpieczeństwa na dworcu oraz czystość dworca. Jeśli chodzi o sam przewóz, to relatywnie dobrze wypadła ilość miejsca w pociągach, a także dostępność drużyny konduktorskiej podczas podróży. Najwięcej negatywnych wskazań otrzymały punktualność oraz częstotliwość kursowania pociągów.

Wyniki ankiet znajdują się w załączniku.

  • Stoisko UTK na dworcu w Tarnowie
  • Dyskusja nad ankietą pasażerską
  • Pasażerowie wypełniajacy ankietę
  • Pasażerowie wypełniający ankietę
do góry