Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

I Kongres entuzjastów i przyjaciół kolei

Fundacja ProKolej, Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej

 

Wydarzenie I Kongres entuzjastów i przyjaciół kolei
Data 16-17 października
Organizator Fundacja ProKolej, Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej
Opis „Kongres entuzjastów i przyjaciół kolei” to dwudniowe wydarzenie, przygotowane dla osób, które działają aktywnie w organizacjach i środowiskach zaangażowanych w ochronę i promowanie transportu kolejowego.

Szeroka i otwarta formuła spotkania ma sprzyjać wymianie doświadczeń między specjalistami i hobbystami, osobami związanymi z koleją zawodowo i członkami organizacji pozarządowych. Celem pierwszej edycji będzie identyfikacja kluczowych barier i ograniczeń w działalności aktywistów, organizacji pozarządowych i samorządów podejmujących działalność kolejową i okołokolejową, prezentacja regulacji prawnych i doświadczeń we współpracy z administracją i spółkami kolejowymi oraz przygotowanie wspólnych działań mających promować transport kolejowy oraz zabytki kolejnictwa.

Do komunikowania przesłania Europejskiego Roku Kolei zostanie wykorzystana przestrzeń zabytkowej stacji kolei wąskotorowej w Piasecznie. W ramach przedsięwzięcia prowadzone będą działania promujące region Mazowsza jako lidera w realizacji idei zrównoważonego, ekologicznego transportu i jednocześnie miejsce kluczowe ze względu na posiadane zabytki techniki. Organizatorzy i zaproszeni goście przedstawią przy tej okazji potencjał turystyczny tego obszaru w zakresie podróżowania koleją. W związku z powyższym w programie kongresu ujęto m.in. wizytę na zrewitalizowanym dworcu kolejowym, na Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej oraz przejazdy pociągami specjalnymi Piaseczno – Złotokłos, Złotokłos – Tarczyn – Runów, Runów – Piaseczno.
Strona internetowa https://kolej365.pl/pierwszy-kongres-entuzjastow-i-przyjaciol-kolei/

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

do góry