Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej

08.03.2021

Stacja Muzeum, Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, DB Cargo

 

Wydarzenie V Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej
Data 16-17 października
Organizator Stacja Muzeum, Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, DB Cargo
Opis

W dniach 16-17 października Stacja Muzeum zaprasza w swoje gościnne progi pasjonatów miniaturowej kolei. Jak zawsze na gości będą czekać niezapomniane atrakcje.

W tym roku organizatorzy przygotowali dużą, mierzącą aż 54 metry makietę kolejową z sześcioma stacjami. Moduły przedstawiają prawdziwe i fikcyjne przedstawienie kolejowej rzeczywistości. Jedną z wielu prac jakie będziemy mogli zobaczyć będą moduły o nazwie Familoki. Ulica Kopalniana przedstawiona na modułach zabierze widza w sam środek typowej zabudowy Górnego Śląska, czerwona cegła, okiennice w kolorze zależnym od przynależności zawodowej lokatora. Przydomowe chlewiki czy komórki lokatorskie, wszystko tak jak dawniej bywało.

Kolejnym elementem będzie moduł z mostem zwodzonym, wzorowanym na faktycznie istniejącym moście na rzece Regalica w okolicach Szczecina. Oprócz nadrzecznego krajobrazu zobaczymy holownik parowy "Mściwój", potocznie zwany Małym Holendrem. Jest to jeden z pięciu takich modeli na świecie.

Po makiecie poruszać się będą modele parowozów, lokomotyw spalinowych i elektrycznych z różnych epok modelarskich.

Dodatkowymi atrakcjami będzie wystawa modeli kolejowych i samochodowych oraz dioram o tematyce kolejowej.

Na szczególną uwagę zasługują prace ks. Janusza Grygiera - dioramy o tematyce kolejowej w formie satyr przedstawiających kolejową rzeczywistość w Polsce. Pomysły i inspiracje autor czerpał podglądając codzienne życie.

Strona internetowa  

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

do góry