Nawigacja

Wygraj podróż po Europie w ramach programu Europejskiego Roku Kolei 2021

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. To podróż głównie koleją z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które mieszkańcy wysp lub odległych regionów UE mogą pokonać innymi środkami transportu. Jest to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy.

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie! Program DiscoverEU stanowi jeden z elementów programu Europejskiego Roku Kolei 2021.

Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż. Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy oraz również jej bogactwo kulturowe i historię. Jest to również doskonała  okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu.

W tej rundzie zgłoszeń w konkursie mogą wziąć udział również wszyscy ci, którzy kwalifikowali się do udziału w dwóch poprzednich turach w 2020 r. odwołanych ze względu na pandemię COVID-19.

Od zorganizowania pierwszej rundy DiscoverEU w czerwcu 2018 r. bilety otrzymało prawie 70 tys. młodych ludzi.

  • Program DiscoverEU w latach 2018-2019
    Program DiscoverEU w latach 2018-2019

W tym roku runda potrwa do wtorku 26 października 2021 r. (do godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się między 1 lipca 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2003 r. (włącznie),
  • w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będą obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Zwycięzcy konkursu mogą podróżować przez co najmniej jeden dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2022 r. do 28 lutego 2023 r. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania.

 

 

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com
do góry