Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uruchomienie strony internetowej pasazer.info.pl

21.11.2011

W poniedziałek, 21 listopada 2011 r. Urząd Transportu Kolejowego oficjalnie uruchomił  dodatkową stronę internetową, adresowaną tym razem głównie do indywidualnych użytkowników pociągów oraz miłośników transportu kolejowego.

Strona, dostępna pod adresami: 

zawiera informacje dotyczące pasażerskich przewozów kolejowych.

Pomysłodawcami i administratorami wspomnianej witryny są pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego, którzy dbać będą o aktualizację informacji. Strona uruchomiona została przez UTK z myślą o usprawnienia kontaktów Urzędu z pasażerami, zwiększanie ich wiedzy na temat przysługujących im praw i dostarczanie informacji  niezbędnych wszystkim podróżującym.

Na stronie znajdują się między innymi wiadomości na temat rozkładów jazdy, przepisów prawa przewozowego,  sposobach rozwiązywania sporów z przewoźnikami, możliwościach złożenia skargi, jak również bieżące informacje na temat udogodnień dla osób z niepełnosprawnością w pociągach i na stacjach. Przedstawiono też oferty przewoźników wąskotorowych i ogłoszono konkurs rysunkowy dla młodszych pasażerów. 

Za pośrednictwem strony można ocenić jakość świadczonych przez przewoźników usług oraz zgłaszać nieprawidłowości i skargi dotyczące funkcjonowania przewozów kolejowych. Witryna dostępna jest także w wersji mobilnej, przeznaczonej dla użytkowników telefonów komórkowych.

do góry