Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyniki kontroli przeprowadzonych przez inspektorów Urzędu Transportu Kolejowego na wybranych dworcach kolejowych – stan na godz. 15.00

17.08.2011

Sytuacja na dworcach jest podobna do tej z godzin porannych. Na większości dworców, które były objęte kontrolą pasażerowie uzyskują stosowną informację o odwołanych pociągach. Przy kasach dworcowych i na peronach znajdują się informacje o strajku i zwrocie pieniędzy za niewykorzystane bilety. W pociągach innych przewoźników drużyny konduktorskie informowały że honorują bilety spółki Przewozy Regionalne.

Kasjerzy biletowi, jak również czynne punkty informacji na bieżąco informują pasażerów o możliwości kontynuowania jazdy pociągami oraz o pociągach odwołanych. Dodatkowo w kilku miejscach zorganizowane zostały mobilne punkty informacyjne Przewozów Regionalnych, w których udzielane są informacje o możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej.

Nie odnotowano masowych zwrotów za niewykorzystane bilety. Nie zaobserwowano kolejek w kasach realizujących zwroty w kasach biletowych.

W dniu dzisiejszym w kontrolach monitorujących sytuację na kilkunastu dworcach i stacjach kolejowych w całym kraju wzięło udział kilkudziesięciu inspektorów Urzędu Transportu Kolejowego.

do góry