Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejowe ABC na Jarmarku św. Jacka

08.08.2016

W dniach 13–15 sierpnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się Jarmark św. Jacka. W najbliższą sobotę 13 sierpnia, pod okiem mistrzów ze Szkoły na Widelcu dzieci będą zdobywać umiejętności kulinarne. Następnie nauczą się pomagać osobom niepełnosprawnym i lepiej poznają ich świat. Dzięki zajęciom Kolejowego ABC przygotowanym przez pracowników Urzędu Transportu Kolejowego przygotują się do wakacyjnych podróży, poznają znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przejazdów kolejowych i podstawowe prawa pasażerów. Dowiedzą się również, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po obszarze kolejowym.

Zajęcia Kolejowe ABC odbędą się 13 sierpnia w godz. 16.00–17.00 w Sali Warsztatowej Fundacji Sto Pociech przy ul. Freta 20 w Warszawie. Warsztaty odbywające się w fundacji są bezpłatne, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy zatem o wcześniejsze przybycie.

Jarmark św. Jacka ma charakter charytatywny, a całkowity dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na główny cel Grupy Charytatywni Freta – dożywianie dzieci. Podczas Jarmarku przed kościołem oo. Dominikanów będzie można nabyć oryginalną biżuterię, ceramikę, książki z antykwariatu oraz wyroby domowej produkcji, a także kupić los charytatywnej fanterii.

Ze szczegółowym programem warsztatów można zapoznać się na stronie Fundacji Sto Pociech.

do góry