Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Publikacja wielojęzycznego formularza o dodatkowym dopuszczeniu do eksploatacji.

06.07.2011

Europejska Agencja Kolejowa opublikowała wielojęzyczny formularz o dodatkowym dopuszczeniu do eksploatacji pojazdów, mający usprawnić przepływ informacji między organami prowadzącymi krajowe rejestry pojazdów kolejowych.

Zgodnie z postanowieniami decyzji Komisji Europejskiej nr 2011/107/WE informacje o dodatkowych dopuszczeniach do eksploatacji, które zostały wydane w kolejnych państwach członkowskich, muszą zostać odnotowane w rejestrze państwa członkowskiego, gdzie wydano pierwsze dopuszczenie. Ponieważ wymóg ten może powodować problemy językowe w przekazywaniu wymaganych danych, Europejska Agencja Kolejowa przygotowała formularz z tłumaczeniem na wszystkie języki unijne.

Uzupełniony formularz będzie wydawany jako załącznik do każdej decyzji o dodatkowym dopuszczeniu do eksploatacji. Rolą wnioskującego o dodatkowe dopuszczenie jest jego przekazanie do organu prowadzącego krajowy rejestr taboru, w kraju gdzie pojazd, którego dotyczy wniosek, został po raz pierwszy dopuszczony do eksploatacji.

Wzór dokumentu dostępny jest na stronie Urzędu: link.

do góry