Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spartakiada w Stróżach

14.06.2016

W sobotę 11 czerwca 2016 r. wzięliśmy udział w jubileuszowej XX Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach koło Grybowa. To przedsięwzięcie na stałe wpisało się w kalendarz polskich i europejskich imprez integracyjnych. Stoisko UTK cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Głównym celem obecności Urzędu były skierowane do dzieci i młodzieży działania informacyjne i edukacyjne związane z bezpieczeństwem na terenach kolejowych.

Gości stoiska witali pracownicy UTK wraz z p.o. Prezesem Urzędu p. Ignacym Górą. Wiele osób brało udział w naszym quizie kolejowym. Chętnych do udziału w zabawie było bardzo wielu - wiedzę na temat kolei chciały sprawdzić dzieci i młodzież, ale nie zabrakło również dorosłych. Najmłodsi bawili się w kąciku z kolorowankami i ozdabiali dużą tekturową lokomotywę.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach m.in. biegu pomiędzy przeszkodami na czas, przeciąganiu liny, rozgrywkach piłkarskich oraz w konkursie plastycznym. Dla uczestników imprezy w tym roku zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

  • Konkurencje sportowe - zawody Strong Man
  • Kącik z kolorowankami oraz malowanie lokomotywy
  • Konkurencje sportowe - przeciąganie liny
  • Młodsi i starsi uczestnicy Spartakiady odpowiadali na pytania z kolejowego quizu
  • Stoisko UTK cieszyło się dużym zainteresowaniem
  • Stoisko UTK odwiedził Pan Ignacy Góra - po. Prezesa UTK
do góry