Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

06.06.2016

Znakomita pogoda, rozliczne atrakcje i świetna organizacja zapewniły wysoką frekwencję podczas tradycyjnego Dnia Dziecka w ogrodach KPRM w niedzielę 5 czerwca. Na najmłodszych gości czekały gry i zabawy w barwnych namiotach wielu instytucji  i terenowych stanowiskach Policji, wojska, straży granicznej i innych służb mundurowych.

Urząd Transportu Kolejowego prezentował się w namiocie edukacyjnym w sektorze Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Pracownicy UTK przygotowali liczne niespodzianki dla najmłodszych a także zapewniali atrakcje dla starszej młodzieży i rodziców.

Od samego początku w namiocie UTK wrzało jak w ulu. Nawet pociechy, które nie do końca znały alfabet, odpowiadały na pytania quizu kolejowego i w nagrodę za odpowiedzi otrzymywały prezenty UTK. Do stanowiska psychotestów dla kandydatów na maszynistów ustawiła się kolejka nie tylko gimnazjalistów ale i zainteresowanych testem rodziców. Równoważnia do badania błędnika stała się też zabawą wspólną, gdyż temu badaniu poddawały się całe rodziny. W przystępny i zabawny sposób podawane były naszym gościom różne elementy kolejowego ABC, a zajęciom tym towarzyszył miły dla ucha harmider i śmiechy rozbawionej publiki. Nasi goście wymalowali tekturową lokomotywę w kolory cudownej tęczy i chętnie w niej pozowali do zdjęć. Doczekaliśmy się też wizyt oficjeli wraz z pociechami.

  • Nasi goście
  • Dyplom i nagroda za udział w quizie
  • Kącik z kolorowankami
  • Zabawa z makietą kolejową
  • Rysowanie z pracownikami UTK
  • Badanie szybkości reakcji psychomotorycznej
do góry