Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Startuje wzajemna sprzedaż biletów PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przewoźnicy porozumieli się w sprawie wspólnej sprzedaży biletów.

20.04.2016

Od 20 kwietnia 2016 r. pasażerowie pociągów PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej mogą nabywać bilety w kasach obu przewoźników.

Teraz bilety na połączenia krajowe PKP IC można kupić dodatkowo w pięciu kasach ŁKA w województwie łódzkim: w Pabianicach, Łodzi Kaliskiej, Łodzi Widzew, w Zduńskiej Wola oraz Sieradzu. Z kolei bilety na przejazd połączeniami obsługiwanymi przez ŁKA podróżni nabędą w kasach  PKP IC zlokalizowanych w województwie łódzkim (w Kutnie, Łowiczu Gł., Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, na dworcu Łódź Chojny, w Łodzi Widzew) oraz w Warszawie.

- Brak możliwości zakupu biletów w jednej kasie, był bardzo uciążliwy dla pasażerów. Cieszę się, że udało się ten problem rozwiązać. Mam nadzieję, że podobne porozumienia zostaną wkrótce zawarte także przez pozostałych przewoźników – powiedział Ignacy Góra, p.o. Prezesa UTK.

Do Urzędu Transportu Kolejowego docierały liczne sygnały o trudnościach pasażerów chcących kupić bilety w kasach na dworcach kolejowych. Pasażerowie PKP Intercity nie mogli nabywać biletów w kasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Z kolei podróżni korzystający z usług ŁKA nie mieli możliwości zakupu biletów w punktach sprzedaży prowadzonych przez IC.

Pod koniec 2015 r. z inicjatywy Prezesa UTK zapoczątkowano rozmowy przedstawicieli obu spółek w sprawie podjęcia działań zmierzających do nawiązania współpracy w obszarze wzajemnej sprzedaży biletów. Przewoźnicy zobowiązali się do wypracowania jak najbardziej optymalnego rozwiązania gwarantującego zachowanie najwyższych standardów obsługi. 

do góry