Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 100 osób wzięło udział w spotkaniu na temat kolei wąskotorowych, turystycznych i muzealnych

22.02.2016

19 lutego 2016 r. w Urzędzie Transportu Kolejowego w Warszawie, odbyło się pierwsze  robocze spotkanie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji reprezentujących koleje wąskotorowe, turystyczne i muzealne. Rozpoczęło ono cykl spotkań, którego celem jest wspieranie organizacji i stowarzyszeń pozarządowych zajmujących się tego rodzaju kolejami, a także uregulowanie kwestii prawnych i technicznych dotyczących ich działalności.

W spotkaniu wzięło udział ponad 90 osób z całej Polski, w tym m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przewoźników kolejowych i kolei wąskotorowych.

W styczniu i lutym br. wszyscy zainteresowani mogli nadsyłać do UTK formularze z propozycjami rozwiązań problemów dotyczących „małych kolei” oraz zmian legislacyjnych regulujących funkcjonowanie kolei wąskotorowych, turystycznych i muzealnych. 

Głównymi tematami spotkania były zagadnienia związane z ubezpieczeniem OC, podatkami od nieruchomości, kwalifikacjami pracowników, Dokumentacją Systemu Utrzymania oraz klasyfikacją zdarzeń kolejowych.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za aktywny udział oraz już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie!

Szczegóły oraz zasady udziału zostaną opublikowane na stronie internetowej urzędu w dziale Aktualności.

do góry