Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy 10 lutego br. na IV Warsztaty Systemów Zarządzania – nadzór Prezesa UTK nad pracą komisji kolejowych

09.02.2016

W wyniku nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym 1 marca 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy poszerzające zadania Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego m.in. dotyczące nadzoru nad pracą komisji kolejowych oraz zmieniające zakres działalności Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

W związku z tym informujemy, że 10 lutego 2016 r. w godzinach od 10:30 do 16:00, w siedzibie UTK w Warszawie odbędą się IV Warsztaty Systemów Zarządzania na temat  nadzoru nad pracą komisji kolejowych.

Do wzięcia udziału w warsztatach zostali również zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Podczas najbliższego spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • zmiany legislacyjne w ustawie o transporcie kolejowym,
  • nadzór nad pracą komisji kolejowych,
  • organizacja pracy oraz rola Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych,
  • nadzór nad realizacją rekomendacji Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Istnieje możliwość interaktywnego uczestnictwa w warsztatach (wraz z możliwością zadawania pytań) poprzez serwis YouTube. Link do transmisji opublikujemy 10 lutego br. na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego w zakładce Aktualności.

Jednocześnie informujemy, że 21 marca br. dla przedstawicieli użytkowników bocznic kolejowych planujemy zorganizowanie dodatkowego spotkania na temat badania zdarzeń kolejowych.

do góry