Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ferii – wyniki kontroli pociągów i dworców

03.03.2011

W weekend kończący ferie szkolne inspektorzy UTK skontrolowali 67 pociągów - kontrole odbyły się na stacjach: Zakopane, Krynica, Nowy Sącz, Katowice, Wisła Uzdrowisko, Bielsko-Biała Główna, Jelenia Góra, Kłodzko. Mimo wzmożonego ruchu podróżnych nie brakowało miejsc w pociągach odjeżdżających z polskich ośrodków „białego szaleństwa”. Największą frekwencję odnotowano w pociągach TLK spółki Intercity w relacjach Zakopane - Gdynia Główna, Zakopane – Warszawa Wschodnia, Zakopane - Szczecin Główny.

W ostatniej serii kontroli wziął udział Prezes UTK Krzysztof Jaroszyński, który wraz z inspektorem oddziału krakowskiego Krzysztofem Kurasiem monitorował pociągi odjeżdżające wieczorem 27 lutego z Zakopanego. W drodze do Zakopanego Prezes UTK sprawdzał dwa pociągi na stacji Chabówka.

Ogółem w trakcie siedmiu weekendów ferii zimowych inspektorzy UTK skontrolowali ponad 740 pociągów i 23 dworce kolejowe. Kontrole przyniosły zamierzony efekt w postaci poprawy jakości obsługi podróżnych. Znacznie wzrosła też świadomość pasażerów w postrzeganiu Urzędu Transportu Kolejowego jako rzecznika i obrońcy ich praw.

W najbliższym czasie powstanie kompletny raport z kontroli podczas ferii zimowych 2011 i zostanie zamieszczony na stronie internetowej Urzędu.

do góry