Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci uczą nas programowania: „Godzina kodowania” w Urzędzie Transportu Kolejowego

16.12.2015

Dziś w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego odbył się warsztat „Godzina kodowania” dla pracowników Urzędu i osób zainteresowanych różnymi formami programowania. Ciekawskich podstaw programowania uczyło szesnaścioro dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach — pod opieką instruktorów Mistrzów Kodowania, Iwony Brzózki-Złotnickiej i Krzysztofa Jaworskiego.

W warsztacie z zaangażowaniem uczestniczył nasz gość Wiceminister Piotr Woźny z Ministerstwa Cyfryzacji, uczył się także wprawiać w ruch cyfrową lokomotywę Prezes UTK Krzysztof Dyl. W programie Scratch, w którym warsztat był prowadzony, zasady kodowania poznało także w praktyce kilkunastu pracowników Urzędu. 

Bardzo dziękujemy naszym młodym, ale wytrwałym Nauczycielom, Organizatorom programu i Uczestnikom, którzy pilnie się szkolili. Cieszymy się, że mieliśmy okazję przyczynić się do upowszechniania technologii cyfrowych w tej bardzo ciekawej i angażującej wyobraźnię formie.

Zapraszamy też awansem na inne przedsięwzięcia edukacyjne organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego, na przykład na „Kolejowe ABC”, program skierowany do najmłodszych, a poświęcony bezpieczeństwu na kolei.

Animację uruchamia się kliknięciem w zieloną flagę.

Zobacz także: mac.gov.pl

 

 

do góry