Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Razem tworzymy bezpieczną kolej” – zapraszamy 3 i 4 listopada 2015 r. na spotkania pracowników Oddziału Terenowego UTK w Poznaniu z przedstawicielami rynku

03.11.2015

Rozpoczął się cykl spotkań pracowników UTK z przedstawicielami rynku kolejowego "Razem tworzymy bezpieczną kolej".  W dniach 3 i 4 listopada br., zapraszamy do Poznania wszystkich zainteresowanych z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Głównym celem spotkań jest budowanie pozytywnych relacji pomiędzy rynkiem i urzędem, służących tworzeniu bezpiecznego i konkurencyjnego rynku transportu kolejowego w Polsce. Będziemy mieli przyjemność podzielić się z Państwem doświadczeniami z realizowanych przez  UTK działań nadzorczych. Przewidziane są dyskusje i warsztaty tematyczne oraz szkolenia.

Harmonogram spotkań

3 listopada 2015 „Razem tworzymy bezpieczną kolej” – bezpieczny i konkurencyjny rynek transportu kolejowego w Polsce - wspólny cel urzędu i rynku

12:00 – 13:30

Otwarte spotkanie Prezesa UTK Krzysztofa Dyla oraz pracowników urzędu z przedstawicielami rynku kolejowego - panel dyskusyjny.

14:00 – 16:00

Nadzór Prezesa UTK w zakresie systemów zarządzania oraz postępowań administracyjnych – panel dyskusyjny dotyczący prowadzonego przez Prezesa UTK nadzoru nad systemami zarządzania bezpieczeństwem i utrzymaniem oraz prowadzonych postępowań administracyjnych związanych ze stwierdzonymi nieprawidłowościami.

4 listopada 2015 Jak osiągnąć wspólny cel - bezpieczny i konkurencyjny rynek transportu kolejowego w Polsce – konsultacje, warsztaty tematyczne, spotkania indywidualne

09:00 – 11:00

Bezpieczeństwo eksploatacji bocznic kolejowych – jak eliminować nieprawidłowości i zwiększać bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

11:15 – 12:30

Tajniki postępowań administracyjnych prowadzonych przez Prezesa UTK - zasady doręczeń w postępowaniu administracyjnym, praktyczne stosowanie Kodeksu postępowania administracyjnego.

12:45 – 14:00

Zagadnienia prawne dotyczące nadzoru Prezesa UTK nad rynkiem kolejowym – konsultacje w zakresie prowadzonych postępowań kontrolnych i administracyjnych.

14:15 – 15:30

Wybrane aspekty związane z utrzymaniem pojazdów kolejowych, przegląd najczęstszych nieprawidłowości stwierdzanych podczas działań nadzorczych Prezesa UTK.

15:30 – 16:00

Podsumowanie – panel dyskusyjny.

Zwracamy się z prośbą o indywidualne potwierdzenie udziału w poszczególnych panelach dyskusyjnych.

Jednocześnie informujemy, że 4 listopada 2015 roku istnieje możliwość zorganizowania indywidualnych spotkań, podczas których zostaną omówione wybrane przez Państwa  zagadnienia. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt z Oddziałem Terenowym UTK w Poznaniu.

Kontakt:

Urząd Transportu Kolejowego – Oddział Terenowy w Poznaniu

ul. Górecka 1

60-201 Poznań
e-mail: utko7@utk.gov.pl

tel.: (61)  250 35 90
fax.: (61)  250 35 91

Zainstaluj wtyczkę Flasha aby zobaczyć odtwarzacz.
do góry