Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sąd oddalił odwołanie spółki Infra Silesia w sprawie stawek jednostkowych opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej

23.09.2015

22 września 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie spółki Infra Silesia z siedzibą w Rybniku od decyzji Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z 9 maja 2014 r. w sprawie zatwierdzenia stawek jednostkowych opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej przez licencjonowanych przewoźników kolejowych na rozkład jazdy pociągów 2014/2015.

Decyzja Prezesa UTK dotyczyła odmowy zatwierdzenia przedłożonych we wniosku spółki Infra Silesia stawek jednostkowych opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej oraz urządzeń związanych z obsługą pociągów, a także zatwierdzenia stawek jednostkowych opłat za usługi dodatkowe.  

Sąd potwierdził, że Prezes UTK prawidłowo odmówił zatwierdzenia przedłożonych przez Infra Silesia S.A. z 5 marca 2014 r. stawek jednostkowych opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej oraz za dostęp do urządzeń związanych z obsługą pociągów, ponieważ opata podstawowa za te czynności powinna być ustalana po koszcie, który jest bezpośrednio ponoszony, jako rezultat wykonywania przewozów pociągami. Orzeczenie nie jest prawomocne.

do góry